Ślubowanie pierwszoklasistów – uczniów Prywatnego Gimnazjum Sióstr Niepokalanek

IMG 0511Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek zyskało kolejną grupę uczniów. Są nimi tegoroczni pierwszoklasiści, którzy od 8 października br. mogą nazywać się prawdziwie uczniami naszej szkoły. To właśnie 8 października 2014 roku w szkolnej kaplicy, która tego wieczoru zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli oraz oczywiście siostry, odbyło się bowiem uroczyste ślubowanie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godzinie 18, podczas której funkcje liturgiczne obieli nowi gimnazjaliści. Po Mszy św. odbyło się ślubowanie, po którym wszyscy przeszli do auli, w której nowi uczniowie przedstawili się całej społeczności szkolnej, recytując krótkie wierszyki o sobie. Wierszyki musieli wcześniej wymyślić i nauczyć się trudnej sztuki autoprezentacji.

Po tym, wszyscy udali się na poczęstunek, a później odbyły się otrzęsiny przygotowane przez trzecioklasistów. Konkurencje wymagały zarówno sprytu, jak i zmuszały do wykorzystania swojej wiedzy z wielu dziedzin nauki. Było to dobre przygotowanie do poszukiwania nowatorskich pomysłów, niebanalnych rozwiązań i najważniejszej nauki, jakiej w naszej szkole uczniom nie zabraknie, tą nauką, jak powiedziała nasza Patronka, jest nauczyć dzieci myśleć.

Opracował Hubert Żołyniak