Dzień Edukacji Narodowej

IMG 0777Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej zwany Świętem Nauczyciela, rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą, w której funkcje liturgiczne objęli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Następnie odbyło się krótkie przedstawienie, w którym uczniowie dziękowali nauczycielom za ich trud włożony w wychowanie i nauczanie młodego pokolenia. List z podziękowaniami złożyli na ręce Dyrektor Szkoły – Siostry Anastazji. Jednak to nie wszystko… Podczas przedstawienia odbył się koncert życzeń, w trakcie którego uczniowie próbowali także nauczyć nauczycieli jak patrzeć na świat przez różowe okulary oraz życzyli im, aby wspólnie ze swoimi podopiecznymi szukali sposobów na szybką, ciekawą i owocną naukę. Dla każdego nauczyciela uczniowie przygotowali specjalną piosenkę lub wiersz, który wiele mówił o tym, jak ważna jest jego praca.

Uczniowie obiecali, że o trudzie włożonym w ich wychowanie nie zapomną nigdy, tym bardziej, że przedstawienie zakończyli piosenką o wielce znaczących słowach: „Bo gdzie jeszcze uczniom tak dobrze jak tu? Tylko w tej szkole!!!” Po przedstawieniu nauczyciele otrzymali laurki wykonane własnoręcznie przez uczniów, które zawierały modlitwę-błogosławieństwo, tak potrzebne w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków.

Opracował Hubert Żołyniak