96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

zyje polskaJak co roku, nasza szkoła włączyła się do świętowania tej ważnej dla Polski rocznicy. Uroczysty dzień rozpoczęła Msza Święta o godzinie 9:00. Następnie uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć akademię, przygotowaną przez zdolną młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawienie opisywało dzień 11 listopada 1918 roku przez listy wysyłane przez Henryka, w którego wcielił się Hubert Żołyniak, do Anieli (Julii Kaliciak). Listy przybliżały widzom emocje, radość i szczęście z powodu odzyskania wolnej ojczyzny.

Występ wzbogacił śpiew chóru ze szkoły podstawowej. W jego wykonaniu usłyszeliśmy takie pieśni, jak na przykład „Rota”. Oprócz występu chóru, publiczność miała okazję obejrzeć, bogatą w treść, prezentację multimedialną. Akademię zakończyło uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, do którego dołączyli wszyscy uczestnicy spektaklu. Widzowie nagrodzili pracę uczniów gromkimi brawami. Przedstawienie na pewno zapadło w pamięć wszystkim widzom, ucząc nas, ważnej dla każdego Polaka, historii i wzbudzając w nas, niezbędny do umiłowania ojczyzny, patriotyzm.

Ten sam program nasi uczniowie zaprezentowali w przeddzień 96 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI w Jarosławskim Opactwie. Podobnie jak w naszej szkole, przedstawienie zostało docenione przez publiczność , która podziękowała uczniom, za bogatą w treść akademię, gromkim aplauzem.

Opracowała Anna Socha