SZLACHETNA PACZKA PO RAZ KOLEJNY PRZYGOTOWANA PRZEZ UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM

CAM00803Już drugi raz w naszej szkole została zorganizowana akcja „Szlachetna paczka”. Na wieść o możliwości pomocy potrzebującej rodzinie cała gimnazjalna wspólnota szkolna włączyła się w zbieranie funduszy, produktów spożywczych oraz środków czystości. Nasz wysiłek nie poszedł na marne, ponieważ zebraliśmy następujące rzeczy w danych ilościach:

• ryż 4x
  • szybkowar 1x
  • deska do prasowania 1x
  • maskotka 1x

W przygotowanie akcji włączyła się cała szkoła, a w szczególności Samorząd Szkolny wraz z opiekunem p. Agnieszką Motyką. Uczniowie zbierali rzeczy, katalogowali je, a następnie pakowali. Było to bardzo czasochłonne zajęcie, gdyż każda rzecz musiała być wzięta do ręki i zapisana. Pudła, których w sumie było cztery, okazały się tak ciężkie, że trudno je było unieść, ale dla młodych ludzi, mających chęć niesienia pomocy, nawet dźwiganie takich ciężarów nie okazało się problemem!

W sobotę 13 grudnia br. przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz osoby chętne pojechały zawieźć sporządzone paczki do magazynu, który znajdował się w szkole nr 4 przy ulicy Żeromskiego w Jarosławiu. Wolontariusze przywitali nas z wielkim uśmiechem, a następnie przekazali paczki rodzinie. Na początku kolejnego tygodnia do szkoły przyszedł list, w którym zostały spisane podziękowania za hojne dary, które zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Dzięki nim będzie ona mogła spokojnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia oraz zimę.

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w akcję „Szlachetna Paczka” serdecznie dziękujemy. Z pewnością w przyszłym roku znowu włączymy się do tej akcji.

Opracował: Hubert Żołyniak