Prezentacja projektów edukacyjnych

projekt edukacyjny 201715 lutego w naszej szkole miała miejsce prezentacja projektów edukacyjnych, które przygotowane zostały przez Uczniów klasy II gimnazjum wraz z Opiekunami. Szeroki zakres tematyczny i ciekawy sposób przedstawienia sprawiły, że występy spotkały się z dużym zainteresowaniem zgromadzonej widowni.

Projekt z biologii przygotowały Wiktoria Rajzer, Oliwia Pyz oraz Weronika Oronowicz. Uczennice poruszyły problem opanowania organizmów żywych przez pasożyty, co miało zwiększyć świadomość widzów dotyczącą tematu. Opiekunką projektu była P. Magdalena Sznajder.

Aleksandra Oczoś, Katarzyna Toborowicz oraz Nina Spirkowicz postanowiły zająć się problematyką związaną z tańcem. Pod opieką P. Grzegorza Matuszka przygotowały krótką historię tańca oraz przedstawiły swoją wizję turnieju tanecznego.

Kolejnym występem związanym z ruchem był projekt z wychowania fizycznego, podczas którego Alicja Lasek, Natalia Lasek oraz Julia Kiper zastanawiały się, w jaki sposób zorganizować Dzień Sportu w naszej szkole. Opiekunką projektu była P. Galyna Kovalenko.

P. Barbara Dzierżak, nauczycielka fizyki, kierowała poczynaniami Zofii Słowik, Marii Wiśniewskiej oraz Izabeli Gilarskiej, które podczas swojej prezentacji udowodniły, że fizyka w doskonały sposób tłumaczy zjawiska zachodzące w naszym otoczeniu.

Na wycieczkę po okolicach Jarosławia zabrali nas Emilia Gałuszka, Joanna Skowron oraz Kacper Pałys. Uczniowie pod opieką P. Sławomira Szewczyka, nauczyciela geografii, przybliżyli pobliskie trasy nordic walking i nauczyli widzów podstawowych zasad orientowania się w terenie.

Zaciekawienie wzbudził temat projektu autorstwa Damiana Kobylińskiego, Jakuba Srebniaka, Łukasza Homy oraz Krzysztofa Wruchy. Chłopcy nie tylko zastanawiali się, czy łatwo wznieść się w powietrze, ale udowodnili także, że przy pomocy dronów jest to możliwe. Pomógł im w tym Opiekun, P. Robert Sus.

Niespodzianką był ostatni zaprezentowany projekt. Małgorzata Kłak, Julia Nowak oraz Aleksandra Panek, pod opieką P. Anny Godos, wpadły na pomysł pokazania, jak jadali bohaterowie polskich lektur. Swój występ połączyły z degustacją wybranych potraw, wśród których znalazły się m. in. racuszki gryczane na miodzie, smalczyk z jabłkiem i skwarkami, krupnik staropolski na żeberkach oraz (dla odważnych) sadło niedźwiedzie. Tych ostatnich nie zabrakło, gdyż po tajemniczej potrawie został tylko pusty kociołek…

Projekt edukacyjny z języka polskiego zakończył występy uczniów. Widownia była pod dużym wrażeniem, gdyż zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami.

Z niecierpliwością czekamy na to, co zostanie przygotowane za rok!

Anna Godos

Kalendarz

Czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30