ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI

narodowe swieto niepodleglosci11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka, data ta przypomina nam, żyjącym w wolnej ojczyźnie, ile nasi przodkowie musieli poświęcić, aby tę niepodległość odzyskać.

Uroczystości w naszej szkole rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej przez księdza Rafała Wojdyłę, który pięknie opowiadał dzieciom o wartościach, pracy i wolności. Po Mszy Świętej uczniowie klas starszych i młodszych obejrzeli i wysłuchali montażu słowno- muzycznego przygotowanego przez szóstoklasistów. Nie obyło się od wzruszających wierszy, sporej dawki historii i przepięknych pieśni patriotycznych. Finałem szkolnych obchodów święta był koncert laureatów konkursu piosenki patriotycznej przygotowywanych przez Pana Tadeusza Kałamarza.

Wieczorem w Opactwie Sióstr Benedyktynek ks. prałat Marian Rajchel celebrował Mszę Święta w intencji ojczyzny.   Uczniowie klasy VI kolejny raz przedstawili swój program artystyczny, wśród widzów znaleźli się nie tylko wierni, rodziny uczniów, ale także siostry i nauczyciele.

Tegoroczne obchody 11 listopada pokazały jak ważna jest dla młodego Polaka świadomość tożsamości narodowej oraz to, że nawet kilkuletnie dzieci potrafią pojąć czym jest wolna ojczyzna. Była to doskonała lekcja patriotyzmu.